Türkiye Düşünce Platformu'ndan Hayrettin Karaman açıklaması

Türkiye Fikir Platformu, Hayrettin Karaman iddialarına ilişkin, "Karaman öğretmen, ‘Din nasihattir.

Türkiye Düşünce Platformu'ndan Hayrettin Karaman açıklaması
24 Eylül 2021 - 23:48

Türkiye Fikir Platformu, Hayrettin Karaman iddialarına ilişkin, "Karaman öğretmen, ‘Din nasihattir. ’ hadisinin manasını makamlarını kaybedince düşünceleri de değişenlerden daha iyi bilir. İktidarı uyarmanın da doğruları söylemenin de yol ve yöntemini Karaman öğretmen ayrıca haberdar olan keza de uygulayan istikamet sahibi bir ilim adamıdır." açıklamasında bulundu.

Platform'dan yapılan açıklama şu şekilde: 

"bir zamanlar iktidarı nimetlerinden en üstteki düzeyde faydalanan kimi basın mensuplarının, bugünlerde iktidara muhalefette birbirileriyle yarışıyor olmasını ibretle peşine düşüp takip ediyoruz.

En son ömrünü İslam ’a adamış binlerce öğrenci yetiştirmiş onlarca kitap telif etmiş Hayrettin Karaman öğretmen hakkında başlattıkları karalama kampanyasına bu zevatın öncülük etmesini de tekrar ibretle takip ediyoruz.

Başkan Erdoğan ’ın şahsında zinde Türkiye düşmanlığı yapan çevrelerin yürüttüğü kara propaganda sürecinde o propagandanın bir parçası olmamak gerektiğini söyleyen Karaman hocanın yazılarını haksızlığıa prim tahsis etmek olarak değerlendiren yaklaşımı kuvvetle kınıyoruz.

Karaman hoca ne haksızlığı savunur ne de doğruların söylenmesine itiraz eder. Onun söylediği ‘Her söylediğin doğru olsun lakin her dürüst baştan söylenmez. ’ kuralının bir yansımasıdır. Karaman hoca, ‘Din nasihattir. ’ hadisinin manasını makamlarını kaybedince düşünceleri de değişenlerden daha iyi bilir.

İktidarı uyarmanın da doğruları söylemenin de yol ve yöntemini Karaman hoca ayrıca bilen ayrıca de uygulayan istikamet sahibi bir ilim adamıdır."

KAYNAK: HABER7 Açıklayıcı bir şekilde Haberin detayları ve genel bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde hemen anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum