Ordu'da FETÖ operasyonu: 43 şüpheli ve servet değerinde döviz ve altın

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, örgütün kentteki yeni yapılanmasına karşın soruşturma yürütüldüğü belirtildi. Soruşturma zarfında, yaklaşık 6 ay süreyle yapılan iletişimin dinlenmesi, teknik araçlarla izleme ve bedensel peşine düşüp tak.

Ordu'da FETÖ operasyonu: 43 şüpheli ve servet değerinde döviz ve altın
24 Eylül 2021 - 23:48

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, örgütün kentteki yeni yapılanmasına karşın soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Soruşturma zarfında, yaklaşık 6 ay süreyle yapılan iletişimin dinlenmesi, teknik araçlarla izleme ve bedensel peşine düşüp takip faaliyetleri sonucu tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şüphelilere karşın olarak 23 Eylül 2021'de arama, el yerleştirme ve gözaltı tedbirleri uygulanmış ve 43 belirsiz gözaltına alınmıştır. Şüpheliler aralarında yer alan ve bu yeni yapılanmada mütevelli üyesi olarak tanımlanan 10 güvenilmez, Gülyalı ilçemizde bulunan bir restoranda görüşme halinde bulundukları sırada, himmet olarak arasında topladıkları paralarla birlikte suçüstü yakalanmışlardır.

Şüphelilerin konut ve meslek yerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ve örgüte ait olduğu değerlendirilen 370 bin lira, 100 bin 665 dolar, 17 bin 150 avro, 1,5 kilogram civarında altın ile bir ruhsatsız tabanca, 11 mermi ve şüphelilere ait dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel dokümana el konulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturmaya titizlikle devam edilmektedir."

KAYNAK: AA Açıklayıcı bir şekilde Haberin detayları ve genel bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde hemen anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum