Ordu'da FETÖ operasyonu: 43 şüpheli gözaltına alındı!

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, örgütün kentteki yeni yapılanmasına karşın soruşturma yürütüldüğü belirtildi. Soruşturma kapsamında, takriben 6 ay süreyle yapılan iletişimin dinlenmesi, teknik araçlarla izleme ve maddi takip faaliyetleri sonu.

Ordu'da FETÖ operasyonu: 43 şüpheli gözaltına alındı!
24 Eylül 2021 - 23:48

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, örgütün kentteki yeni yapılanmasına karşın soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Soruşturma kapsamında, takriben 6 ay süreyle yapılan iletişimin dinlenmesi, teknik araçlarla izleme ve maddi takip faaliyetleri sonucu tespit edilen şüphelilere yönelik işlem düzenlendiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şüphelilere yönelik olarak 23 Eylül 2021'de arama, el yatırma ve gözaltı tedbirleri uygulanmış ve 43 belirsiz gözaltına alınmıştır. Şüpheliler arasında yer alan ve bu yeni yapılanmada mütevelli üyesi olarak tanımlanan 10 belirsiz, Gülyalı ilçemizde bulunan bir restoranda toplantı halinde bulundukları sırada, himmet olarak arasında topladıkları paralarla birlikte suçüstü yakalanmışlardır.

Şüphelilerin ev ve meslek yerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ve örgüte ait olduğu değerlendirilen 370 bin lira, 100 bin 665 dolar, 17 bin 150 avro, 1,5 kilogram civarında altın ile bir ruhsatsız silah, 11 mermi ve şüphelilere ait dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel dokümana el konulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturmaya titizlikle devam edilmektedir."

KAYNAK: AA Açıklayıcı bir şekilde Haberin detayları ve genel bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde hemen anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum