Kovid-19'dan babası ve ağabeyini kaybeden belediye başkanından 'aşı' çağrısı

Denizli'de yeni herif koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle babasını ve ağabeyini kaybeden, kendisi de 15 gün hastanede çare gören Acıpayam Belediye Başkanı Dr.

Kovid-19'dan babası ve ağabeyini kaybeden belediye başkanından 'aşı' çağrısı
22 Ekim 2021 - 00:03

Denizli'de yeni herif koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle babasını ve ağabeyini kaybeden, kendisi de 15 gün hastanede çare gören Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, aşı olunması ve tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.

Öksürük şikayeti üstüne bu sene mart ayında yaptırdığı PCR testi artı meydana çıkan, tedavisine evinde devam edilirken durumunun ağırlaşması üstüne hastaneye kaldırılan ve 15 gün yoğun bakımda tedavi gören Şevkan, aynı hastalıktan babası ve ağabeyini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Başkan Hulusi Şevkan, tedavisinin üzerinden takriben 7 ay geçmesine karşın rahatsızlık döneminde yaşadığı sıkıntıları hala unutamadı.

aynı zamanda tıp doktoru olan Şevkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastalığa yakalandığında konuşmakta zeka zorlandığını ve halsiz olduğunu söyledi.

"Her tarafım ağrıdığı için bir şey yiyemiyordum. Rahatsızlık sürecinde en sevdiğiniz yemeği bile aklınıza getirmek istemiyorsunuz, su istemiyorsunuz. Minik nefeslerle akciğerimi doldurmaya çalışıyordum. Seri nefes aldıkça yoruluyordum. hemen hemen acılara dayanamadığım için 'beni uyutun doktor' diyecektim. Oturamıyordum. Elimi kaldıracak dermanım yoktu." diyen Şevkan, iyileşip eve döndüğünde zeka bir süre solunum desteği aldığını belirtti.

"Yaptırmadığınız aşının bir dozunu kardeşime yaptırmak için dünyaları verirdim"

Hastaneden çıktıktan kısa vakit daha sonra, Kovid-19'a yakalanan ağabeyi ve babasının vefat haberini aldığını anlatan Şevkan, "Biz bu hastalığı çok acı tecrübe ettik. Hastanedeki doktorlarımızdan birisi 'Sizi ölümden döndüren şey aşınızın etkisidir' diye söyledi. O vakit iki doz aşımı tamamlamıştım. Aşı benim vücudumda mükemmel bir savunma sistemi kurmuş. Kardeşim de aşı yoktu. Keşke ağabeyime bir doz aşı yapılabilseydi de yanımızda olsaydı. Babamın da yaşı dolayısıyla vücudu virüsü kaldıramadı." diye konuştu.

Şevkan, aşının önemine değinerek, "Aşı karşıtlarına şunu bildirmek istiyorum, sizin bocalama edip yaptırmadığınız aşının bir dozunu kardeşime ve onun gibilere yaptırmak için dünyaları verirdim." ifadesini kullandı.

Doktor bir belediye başkanı olarak aralıksız vatandaşları uyarmaya çalıştığını diye getiren Şevkan, çok tedbirli olmasına rağmen virüse yakalandığını aktardı.

Şevkan, "Halkımızı çok uyardım fakat başımıza geleceğini de hiç düşünmüyorduk. Her gün bildirilen vaka sayıları bir sayı yok, her can, evine düşen bir ateştir. Allah'ım bu hastalığı düşmanıma bile vermesin. Bizde çok derin bir acı yarattı. Cümbür Cemaat aşısını yaptırsın ve itinalı olmaya devam etsin." diye konuştu.

KAYNAK: AA Açıklayıcı bir şekilde Haberin detayları ve genel bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde hemen anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum