İstanbul Emniyetinden polis merkezindeki ölümle ilgili açıklama yaptı

İstanbul Esenyurt’ta, dün iki grup arasında yaşanan kavganın ardından ifade işlemleri için emniyete götürülen taraflar arasındaki bir kişinin ‘karakolda vefatı ile alakalı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

İstanbul Emniyetinden polis merkezindeki ölümle ilgili açıklama yaptı
07 Haziran 2021 - 01:03

Açıklamada, “Kavgaya müdahil dahil olmak suretiyle polis merkezine gelen B.Y. Hakkında muamele yapılmak üzere bekleme odasında bulunduğu sırada fenalaştı, 112 esenlik ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı” söylendi.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Esenyurt Akevler Mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgiye gore, mahallede kavga eden 4 kişi polis ekiplerince yakalanarak polis merkezine getirildi. Kavgaya karışan şahısların çalışmakta olduğu işyerinin yöneticisi B.Y., polis merkezine gelerek kavgaya müdahil oldu. İşyeri idareci B.Y., bekleme odasında ile alakalı muamele yapılmasını beklediği sırada fenalaştı. Durum bulan polis ekipleri ve 112 sıhhat ekiplerinin müdahalesine rağmen B.Y. Kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yaşanın bu olayın ardından İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünden, B.Y.’nin yaşamını kaybetmesine ait açıklaması yapılmış oldu.

Emniyetten meydana getirilen yazılı açıklamada şu ifadelere işaret edildi:

“Esenyurt ilçemiz Akevler Mahallesi’nde 05.06.2021 Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında kavga vakasına karışan ve karşılıklı şikayetçi olan 4 kişi, haklarında işlem yapılmak suretiyle Polis Merkezine sevk edilmiştir. Şahısların çalışmış oldukları iş yeri yöneticisi B.Y isminde kişi da Polis Merkezine gelmiş olarak kavgaya müdahil olmuş ve hakkında muamele yapılmak suretiyle bekleme odasına alınmıştır.

Odada bekletildiği sırada kötülük geçiren B.Y isminde kişi 112 Acil Sağlık ekiplerimizin tüm müdahalesine karşın kurtarılamayarak vefat etmiştir. Konuyla alakalı adli ve idari tahkikat devam etmektedir.”


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum