Erciyes'te, 4,3 ton çöp toplandı

Çevre Temizliği: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından Erciyes Kayak Merkezinde düzenlenen Erciyes’te Mavi Yeşil Bir Gün’ etkinliğinde 4,3 ton çöp toplandı. Çevre temizliği yapıldı.

Erciyes'te, 4,3 ton çöp toplandı
07 Haziran 2021 - 01:03

Erciyes A.Ş. Tarafından alışılmış hale getirilerek, her sene haziran ayının ilk pazar günü düzenlenen ‘Erciyes’te Mavi Yeşil Bir Gün’ çevre temizliği geniş katılım ile yapıldı. Erciyes Tekir Kapı bölgesinde bir araya gelen gönüllüler değişik gruplara ayrılarak, çadır kamp alanı, pistler, günü birlik piknik alanı ve gölet bölgesinde alan temizliği yaptı. 417 bireyin katılmış olduğu etkinlikte 4,3 ton atık çöp toplandı.

Kayseri Erciyes A.Ş. Başkanı Murat Cahid Cıngı, "Erciyes kış mevsiminde yurt içerisinden ve yurt dışından milyonlarca misafiri ağırlıyor. Dağımız bir yaşam alanı haline geldiği için çevreye bırakılan atıklar; tipi, rüzgâr benzer biçimde etkenler sebebi ile kirleniyor. Kar kalktıktan sonrasında kar altında kalan çöpler gün yüzüne çıkıyor. Bizim yazın yapacağımız faaliyetlerde bunlar görünür hale geliyor" dedi.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum