Alanya'da kaçak göçmen operasyonu

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ’na alt Konaklı Jandarma Karakolu ile Sahil Emniyet Komutanlığı ekipleri, ilçede Suriye uyruklu 14 kişinin deniz yoluyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’ne (KKTC) geçeceği bilgisine ulaştı.

Alanya'da kaçak göçmen operasyonu
22 Ekim 2021 - 00:03

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ’na alt Konaklı Jandarma Karakolu ile Sahil Emniyet Komutanlığı ekipleri, ilçede Suriye uyruklu 14 kişinin deniz yoluyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’ne (KKTC) geçeceği bilgisine ulaştı. Bunun üstüne egzersiz başlatan ekipler, akşam saatlerinde Alanya ’nın Konaklı Mahallesi ’nde 14 Suriyeliyi ve göçmen kaçakçısı olduğu saptama edilen H.A. (38), M.S. (29) ve İ.D. ’yi (40) yakaladı. Yapılan aramalarda 14 adet şambrel ve 2 adet pompa ele geçirilirken, kaçma hazırlığında olan göçmenler ve şüpheliler gözaltına alındı. Göçmen kaçakçısı olduğu bahis edilen 3 belirsiz, jandarma karakolundaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 14 Suriyeli göçmen ise işlemlerinin peşinde Antalya İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğü ’ne teslim edildi.

KAYNAK: DHA Açıklayıcı bir şekilde Haberin detayları ve genel bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde hemen anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum