Aksa'nın altı da üstü de bizim!

Dünya Haberleri: İsrail’in son baskını sırasında “Nerede Selahaddinler?” diyen Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani’nin sesi bütün dünyada yankılanmıştı. Kisvani, “Aksa’nın bulunduğu 144 dönümlük alanın altı da üstü de Müslümanlara ait" dedi.

Aksa'nın altı da üstü de bizim!
07 Haziran 2021 - 17:19

Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, İsrail askerleri ve hayran Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya saldırısı esnasında Harem-i Şerif’in hoparlörlerinden “Nerede Selahaddinler?” diye haykırmıştı. Gazetemize özel açıklamalar icra eden El-Kisvani, “İşgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları devam ediyor. Kadın, yaşlı ve çocuk demeden namaz kılanların üstüne plastik mermi, ses ve gaz bombası atıyorlar. Fanatik Yahudiler yürüyüşler, eylemler düzenliyor. Müslümanları taciz etmek için yüksek sesle ibadet ediyorlar. Son günlerde binden fazla Kudüslü’yü tutukladılar. Her şeye rağmen Kudüs halkı ve Mescid-i Aksa murabıtları sabırla direnmeyi sürdürüyorlar” dedi.

ANAHTARI VERMEDİK

İşgalcilerin şimdiye kadar başarı göstermiş olmadıklarının önemini vurgulayan El-Kisvani, “Mescid-i Aksa’nın 144 dönümlük alanın altı da üstü de Müslümanlara aittir. Son büyük baskın sırasında bizi camiden çıkarmaya ve ilk kıblemizin bütün anahtarlarına el koymaya çalıştılar. Buna asla izin vermedik ve bundan sonrasında da izin vermeyeceğiz.” dedi. El-Kisvani, tüm dünya ve İslam alemine ise şu mesajı verdi: “Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara karşı seslerini yükseltsinler. Herkesin gözü önünde yaşanmış olan tüm saldırıların, ihlallerin hesabını İsrail’den sormalarını istiyoruz.”

KAZANIMLARDAN RAHATSIZLAR

İşgalcilerin Kudüs’ü ve İslami değerleri hedef aldığına vurgu meydana getiren El-Kisvani laflarını şöyle sürdürdü: “Yeniden süregelen saldırıların hedefi Filistin halkının son dönemde elde etmiş olduğu kazanımları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın dokusunu, tarihini, dinini ve yasal statüsünü değişiklik yapmak için uğraşıyorlar. Aslında bilinmiş olduğu suretiyle bu yeni bir sıkıntı değil. 1967 senesinden beri bu ihlaller sürüyor. Tüm bu girişimlerle Mescid-i Aksa’nın statüsünü değiştirmeyi hedefliyorlar.”


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum