Ağrı Belediye Başkanı Sayan, ''Kemal Kılıçdaroğlu'nun faturasını yatıracağım'' haberi

Sancı Belediyesince, kentte üniversite öğrenimi görebilen öğrenciler için bir restoranda sahur programı düzenlendi.Sayan, burada, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, gazeteci Turgay Güler, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı .

Ağrı Belediye Başkanı Sayan, ''Kemal Kılıçdaroğlu'nun faturasını yatıracağım'' haberi
22 Nisan 2022 - 15:51

Sancı Belediyesince, kentte üniversite öğrenimi görebilen öğrenciler için bir restoranda sahur programı düzenlendi.

Sayan, burada, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, gazeteci Turgay Güler, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ve Aydınlık Gazetesi Yazarı Gaffar Yakınca'nın katılımı ile öğrencilerle sohbet edip birlikte sahur yaptı.

Sahur ardından gazetecilere yaptığı yorumlama yapan Sayan, daima gençlerin emrinde olduklarını, takriben 700 öğrenciye sahur verdiklerini ve bu tarz programları hedef alanların gençlerin birlik ve beraberliğini kıskandığını söyledi.

Birlik ve beraberliğin önemine dikkati çeken Sayan, şöyle devam etti:

"Gençler, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu dosta ve düşmana gösteriyorlar. 'Halen AK Parti Ağrı'da bu değin genç toplayabiliyor mu?' diye birileri şaşırıyor. İşte görüyorsunuz, gençlerimiz geliyorlar. Birlik ve beraberlik içerisinde hevesli bir şekilde burada sahur programları gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Türkiye'nin her kadar gençlere sahur devretmek isteyen kardeşlerimiz bizi arayıp para gönderiyorlar, biz de gençlerimize sahur veriyoruz."

Bugünkü sahur masrafını Diriliş Postası yazarı gazeteci Ramazan Yaşar'ın karşıladığını ve ülkenin ayrı yerlerinden 8 kişinin daha Ağrılı gençlere sahur vermek istediğini açıklayan Sayan, yalnızca HDP'nin gençliği değil, burada artık Türkiye gençliğinin tepe göstermeye başladığını belirtti.

"TÜRKİYE VE SİYASET ADINA ENDIŞE VERİCİ BİR DURUMDUR"

Sayan, Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödemediği için evinin elektriğinin kesilmesine ilişkin, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi karanlığa sürüklemek için sivil itaatsizlik başlatmıştı lakin bugün kendisi karanlıkta kaldı. Kendisi inat etti. Ben anlaşma numarasını öğrenebilirsem bu gece veya yarın Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturasını yatıracağım. Türkiye huzursuz olmasın. Bunu gündemden düşürelim. Siyasetin bu dek ayağa düşmesi ve böyle minik şeylerle uğraşması sahiden ülkemiz adına son derece endişe verici şeyler. Ne yapmaya çalışıyor anlamış değiliz.

Kendisini Gandi'ye benzetiyor. Ancak Gandi şiddeti sonlandırmak için sivil itaatsizlik yapıyordu. Kılıçdaroğlu da şiddeti körüklemek ve milleti şiddete çağırmak için sivil itaatsizlik yapıyor. 'Devlet idaresini ele geçireceğim' diye ortalıkta dolaşan bir insana bu yakışmaz. 'Ben liderim, cumhurbaşkanı adayı olacağım' sözlerini aklından geçiren bir adamın böyle gülünç durumlara düşmesi Türkiye ve siyaset namına üzüntü verici bir durumdur. Farz edin Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı ve tüm vatandaşlar inat etti elektrik faturasını ödemediler. Ne olacak bu ülkenin hali ve ekonomisi? Mansur Yavaş'ın başlattığı askıda fatura vardı. Benim de ikinci ikametim Ankara'da ve ben de askıda faturaya yardım olacağım. Kılıçdaroğlu'nun faturasını yatıracağım."

Açıklayıcı bir şekilde Haberin detayları ve genel bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde hemen anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum